![](/images/movie-galleries/schanelec/main-film-photos/ich-bin-den-sommer-ueber-in-berlin-geblieben-main.jpg)
Goethe-Institut Athen: Σάββατο 9 Δεκεμβρίου, 19.00
Με μελαγχολική διάθεση, η ταινία αποφοίτησης της Άνγκελα Σάνελεκ απεικονίζει τις σχέσεις δύο νεαρών ζευγαριών που προσπαθούν να εμπιστευτούν ο ένας τον άλλον, αλλά και μια νεαρή συγγραφέα που δηλώνει πως οι αναγνώστες της θα ήθελε να είναι σε θέση να την κατανοήσουν με τον τρόπο που αγγίζει η μουσική: ως ένα απερίγραπτο αλλά ενδόμυχο συναίσθημα.
Παρουσία της σκηνοθέτριας.